Co charakteryzuje styl skandynawski?

Styl skandynawski to wyjątkowy styl w aranżacji wnętrz. Istnieje od XIX wieku, ale stał się popularny w latach 90., kiedy został wprowadzony do Ameryki ze względu na czyste linie, minimalne kolory i skupienie się na naturalnych materiałach.

Czym jest styl skandynawski?

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością. Charakteryzuje się przede wszystkim czystymi liniami, minimalistycznymi kolorami i skupieniem się na naturalnych materiałach, takich jak drewno, kamień i metal.

Kolory w stylu skandynawskim

Skandynawskie kolory są stonowane i kontrastowe. Zazwyczaj są bardzo jasne i nie używają zbyt wielu neutralnych. Kolorystyka w stylu skandynawskim to zazwyczaj odcienie bieli, beżu. Istnieje jednak pewna dowolność w palecie kolorów, o ile jest ona zgodna z tematyką domu.

Kolorystyka w stylu skandynawskim została zainspirowana naturalnym środowiskiem Skandynawii. Ludzie żyją w zimnym klimacie, który charakteryzuje się niewielkimi wahaniami temperatury przez cały rok, więc musieli znaleźć sposób, aby ich domy były ciepłe i zachęcające pomimo tego trudnego środowiska.

łazienka styl skandynawski

Meble i dodatki w stylu skandynawskim

Meble i akcesoria w stylu skandynawskim znane są z czystych linii, minimalizmu i nowoczesnego wzornictwa. Meble w stylu skandynawskim stają się coraz bardziej popularne na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat. Wynika to z faktu, że jest to świeże podejście do klasycznego designu, można go dopasować do każdego wystroju domu i można urządzić dom w przystępnych cenach. Meble i dodatki w stylu skandynawskim są idealne dla osób, które chcą dodać odrobinę skandynawskiego stylu bez przesady.

Łazienka w skandynawskim stylu

Łazienki w stylu skandynawskim to mieszanka nowoczesności i tradycji. Łączy to, co najlepsze z obu światów, z nowoczesnymi i nawiązującymi do dawnych czasów oprawami. Króle w niej głównie biel i drewno. Ciekawym pomysłem jest dodanie akcentu w postaci płytek w różne wzory.

Comments are closed.