Kompletny przewodnik po samodzielnym remoncie łazienki

Remont łazienki samodzielnie to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy dla tych, którzy nie są w stanie zatrudnić profesjonalnych wykonawców. To, czy powinieneś zrobić to sam, czy zatrudnić profesjonalistów, zależy od nakładu pracy, poziomu trudności i budżetu. Jeśli jednak masz wolny czas i chcesz zająć się projektem „zrób to sam”, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć podczas remontu łazienki. Zobacz remont łazienki krok po kroku.

Krok 1: Przygotuj łazienkę do remontu łazienki

Tani remont łazienki to duży projekt. Musisz upewnić się, że masz wszystkie odpowiednie narzędzia i materiały, aby tak się stało.

– usuń starą wannę i umywalkę,

– usuń stary prysznic i toaletę,

– usuń starą oprawę oświetleniową, płytki ścienne, podłogowe, tapety itp.

– kup nowe elementy wyposażenia, takie jak kran, głowica prysznicowa, pokrowce na deski sedesowe itp.

Krok 2: Przeanalizuj przestrzeń na umywalkę i prysznic

Projekt umywalki i prysznica jest bardzo ważny w łazience. Musi być funkcjonalny i estetyczny. Umywalki montuje się zwykle przy ścianie, a prysznice przy podłodze. Istnieją różne rodzaje zlewozmywaków: jednokomorowe, dwukomorowe, podwieszane i porcelanowe. Istnieją również różne rodzaje pryszniców: głowice prysznicowe, prysznice narożne, prysznice walk-in, prysznice bezprogowe, deszczownice.

Następnym krokiem byłoby ustalenie, ile mamy miejsca na instalację każdego rodzaju umywalki lub prysznica.

remont łazienki

Krok 3: Zastanów się, czego chcesz w swojej nowej łazience

Projektując nową łazienkę, musisz wziąć pod uwagę wielkość swojej przestrzeni i ilość czasu, jaką chcesz poświęcić na jej zaprojektowanie. Przy projektowaniu nowej aranżacji łazienki można wykonać trzy ogólne kroki:

-zdefiniuj swoje potrzeby,

-wybierz najlepsze opcje,

-zaprojektuj układ i oszacuj koszty.

Krok 4: Wybierz kolory, które pasują do stylu Twojego mieszkania

Wybierając kolory do łazienki, należy wziąć pod uwagę atmosferę. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać kojącą i relaksującą atmosferę, wybierz jasne lub neutralne kolory o uspokajających tonach. Najpopularniejsze schematy kolorystyczne do łazienek to niebieski i biały.

Comments are closed.