Czy wybór wanny z parawanem prysznicowym jest dobrym pomysłem?

Wanna z parawanem prysznicowym to rozwiązanie, które cechuje się dużą funkcjonalnością. Łączy ono w sobie zalety posiadania typowej wanny przeznaczonej do długiej i relaksującej kąpieli, jak i możliwość wzięcia szybkiego i orzeźwiającego prysznica.

Jakie produkty dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty, które zróżnicowane są pod względem rodzaju zastosowanego materiału, konstrukcji oraz ceny. Klienci mogą się zatem decydować na montaż parawanów prysznicowych wykonanych ze szkła lub z tworzyw sztucznych. Szkło jest atrakcyjne wizualnie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, ale stosunkowo drogie. Tańsze wyroby z akrylu lub polistyrenu dostępne są w wielu wzorach i kolorach, ale mają tendencje do odkształcania się na skutek intensywnego i długotrwałego użytkowania. Wanna z prysznicem może być wyposażona w parawan harmonijkowy, przesuwny lub wahadłowy. Parawany harmonijkowe są łatwe w montażu i nie wymagają stosowania prowadnic. Skrzydła parawanów przesuwnych poruszają się po prowadnicach, a drzwi produktów wahadłowych odchylają się do wewnątrz lub na zewnątrz przestrzeni kąpielowej.

W jakich łazienkach sprawdzą się wanny z prysznicem?

Wanna z parawanem prysznicowym to rozwiązanie, które cechuje się dużą funkcjonalnością i polecane jest szczególnie w przypadku niewielkich wnętrz. W małych łazienkach dobrze sprawdzą się przesłony przeźroczyste i bezramowe, które nie posiadają profili łączących ich poszczególnych części. Tego rodzaju produkty cechuje delikatność, która sprawia, że nie przytłaczają one wnętrza. W przypadku małych łazienek można się również decydować na zakup rolet prysznicowych, które wysuwne są z kaset montowanych na suficie. Na wanny z prysznicem oraz parawanem decydują się również dość często właściciele domów i mieszkań, w których znajdują się pomieszczenia ze skosami. W tego rodzaju łazienkach montaż typowej kabiny prysznicowej jest z powodu niskiej wysokości sufitu w wielu wypadkach utrudniony. Dogodnym rozwiązaniem jest wówczas wykorzystanie w aranżacji łazienki wanny z parawanem, ponieważ przesłona może wówczas znajdować się w najwyższym punkcie wnętrza.

Comments are closed.