Nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem i bez

Coraz więcej osób decyduje się na prysznic zamiast wanny. Oczywiście osoby mające dużą łazienkę mogą zamontować zarówno wannę, jak i prysznic. Kabiny prysznicowe oferowane przez producentów są niezwykle funkcjonalne, a co ważniejsze wyglądają stylowo i elegancko.

Kabiny łazienkowe z brodzikiem

Niezwykłą popularnością od wielu lat cieszą się kabiny prysznicowe z brodzikiem ze sklepu Łazienka Rea. Najczęściej wybierane są kabiny z płytkim brodzikiem. W obecnym sezonie bardzo popularne są kabiny półokrągłe, które nadają się do mniejszych i większych łazienek. Oczywiście kwadratowe i prostokątne kabiny także są trendy. W nowoczesnych wnętrzach doskonale wyglądają kabiny w minimalistycznym stylu. Ściany składają się z tafli szkła, które przytwierdzone są do ścian niewielkimi elementami nierzucającymi się w oczy. Do mniejszej łazienki najlepiej wybrać kabinę z drzwiami przesuwnymi.

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Wielu projektantów aranżując wnętrza, decyduje się na kabinę bez brodzika. Coraz chętniej spotkane są w nowoczesnych wnętrzach kabiny typu walk-in. Jest to rodzaj prysznica, który składa się z jednej ścianki szklanej. Na podłodze są płytki, a odpływ wody zamontowany jest pod posadzką. Wygląda ona bardzo okazale, a dodatkowo nie trzeba ograniczać się miejscowo, gdyż można ją zamontować w dowolnym kącie łazienki. Ciekawym rozwiązaniem są kabiny łazienkowe wykonane we wnęce. Taka kabina składa się jedynie z drzwi, a na ścianach i podłodze znajdują się płytki. Zabudowanie wnęki pozwala oszczędzić miejsce i zagospodarować przestrzeń, którą ciężko byłoby inaczej wypełnić.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez – którą wybrać?

Zarówno kabiny z brodzikiem, jak i bez mają swoje plusy. W pierwszym przypadku nie trzeba demontować podłogi i robić odpływu, co jest nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Wybierając głęboki brodzik, można wykąpać w nim dziecko lub namoczyć pranie. Kabiny bez brodzika łatwiej utrzymać w czystości. Są one także bardzo stylowe i doskonale nadają się dla starszych osób, które nie muszą pokonywać żadnych przeszkód, wchodząc pod prysznic.

Comments are closed.