Czym powinna się charakteryzować dobra słuchawka prysznicowa?

Nie od dziś wiadomo, że prysznic jest zdecydowanie najlepszym sposobem na to, aby się na co dzień myć. Jest to nie tylko oszczędne rozwiązanie, lecz także pozwalające zmniejszyć do absolutnego minimum czas, który poświęca się na mycie. Jak się jednak okazuje, pomimo tak dużej popularności prysznica nadal wiele osób nie wie, czym się powinna charakteryzować jego najważniejsza część, czyli słuchawka do prysznica (zobacz tutaj). Jakie są więc najważniejsze cechy tego elementu?

Materiał wykonania

Od czego powinno się zacząć wybieranie słuchawki prysznicowej? Nie da się ukryć, że absolutną podstawą, o której zdecydowanie zbyt często się zapomina, jest jej materiał wykonania.
Jak się okazuje, w przypadku wybierania tworzywa słuchawki często popełnia się dość poważny błąd. Zbyt często wychodzi się z założenia, że słuchawka prysznicowa powinna być możliwie jak najlżejsza, aby można z niej było wygodnie korzystać. Z tego też powodu wybiera się modele zrobione np. z plastiku. Jest to rzecz jasna ogromny błąd, ponieważ taki model jest niezwykle delikatny i łatwo o jego uszkodzenie. Z czego więc powinna być zrobiona dobra słuchawka? Najlepszym dostępnym na rynku materiałem jest oczywiście stal nierdzewna. Taki model nie tylko będzie bardzo mocny i trwały, lecz dodatkowo będzie rewelacyjnie się prezentował.

Tryby pracy

Rzecz jasna sam materiał wykonania to jeszcze nie wszystko, czemu powinno się przyjrzeć podczas wybierania słuchawki prysznicowej. Oprócz tego niezwykle ważne także to, jakie będą jej tryby pracy.
Oczywiście najbardziej podstawowym rozwiązaniem jest tryb deszczowy. Jest to strumień, który będzie wykorzystywany najczęściej, ponieważ idealnie sprawdza się do codziennej pielęgnacji ciała.
Oprócz trybu deszczowego dobrej jakości słuchawka powinna być wyposażona również w hydromasaż. Celem tego ustawienia jest skierowanie na skórę silnego strumienia wody, co jest pomocne np. w sytuacji odczuwania silnego bólu mięśni. Co ciekawe, taki tryb pozwala także walczyć skutecznie z cellulitem.
Na koniec warto jeszcze wiedzieć, że dobra słuchawka powinna mieć możliwość rozpylania mgiełki wodnej, której celem jest ukojenie i lekkie nawilżenie skóry.

Comments are closed.