Wanna wolnostojąca czy przyścienna? Wady i zalety

Remontujesz właśnie łazienkę i nie wiesz, na jaką wannę się zdecydować – wolnostojącą czy przyścienną? Z tego artykułu dowiesz się jakie zalety i wady mają obie wanny. Powinno Ci to pomóc w ostatecznej decyzji.

Wanny przyścienne – zalety

Wanny przyścienne zapewniają elegancki i nowoczesny wygląd, który idealnie pasuje do każdej łazienki. Są nie tylko funkcjonalne, ale również posiadają wysokie walory estetyczne. Wanny przyścienne mają różne kształty i rozmiary, np. prostokątne lub zaokrąglone (czyli wanny przyścienne narożne), a niektóre oferują opcję dodania zintegrowanej umywalki. Są łatwe w montażu, ponieważ można je zamontować na dowolnej ścianie bez konieczności stosowania dodatkowych podpór lub mocowań.

Wanny przyścienne mają wiele zalet w stosunku do wanien tradycyjnych, takich jak:

* nowoczesny design z eleganckimi liniami,

* łatwe w instalacji i utrzymaniu,

* może być montowana na dowolnej ścianie bez konieczności stosowania dodatkowych podpór lub mocowań.

Wanny wolnostojące – zalety

Wanna wolnostojąca to wanna, którą można zamontować bez konieczności stosowania ściany zewnętrznej. Zazwyczaj instaluje się ją w łazience, w której nie ma innego miejsca na zamontowanie wanny.

Zalety wanien wolnostojących:

– droższa w instalacji niż tradycyjna wanna, ponieważ wymaga dodatkowego odpływu,

– bardziej wszechstronny, ponieważ można ją zainstalować w każdej łazience, a nawet na zewnątrz,

– łatwiejsze czyszczenie, ponieważ nie ma twardych powierzchni, na których może gromadzić się brud i zanieczyszczenia,

– nowoczesny wygląd.

wanna wolnostojąca w łazience

Wanny wolnostojące czy przyścienne – różnice

Wanny wolnostojące cieszą się większą popularnością niż te przyścienne. Są też droższe, ale niektórzy lubią je mieć na środku pomieszczenia, ponieważ tworzą centralny punkt w łazience. Są wyposażone w odpływ i kran. Można je też łatwo przestawić, ponieważ nie są one przytwierdzone na stałe do podłogi czy ściany.

Różnica między wannami wolnostojącymi a przyściennymi polega na tym, że obie pełnią tę samą funkcję dostarczania wody do kąpieli, ale robią to na różne sposoby. Przyścienne zazwyczaj zapewniają łatwiejszy proces instalacji.

Jaka wanna do małej łazienki?

Wanny to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Nadają pomieszczeniu zarówno wartość praktyczną, jak i estetyczną. Jednak przy wyborze wanny do małej łazienki należy wziąć pod uwagę pewne względy. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń i budżet. Jednak prawie w każdym przypadku do małej łazienki nada się wanna przyścienna 150 lub 160 cm.

Comments are closed.