Jak wybrać najlepszą baterię umywalkową?

Bateria umywalkowa to rzecz niezbędna w każdej łazience. Istnieje wiele typów takich urządzeń. Niektóre montowane są w ścianie, a inne na umywalce. Różnią się też pomiędzy sobą konstrukcją. Wybór odpowiedniej nie zawsze jest więc łatwy. Jaką baterię do umywalki wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Bateria dopasowana do umywalki

Przede wszystkim bateria powinna być dopasowana do umywalki. Najważniejsze jest właściwe dobranie wielkości. Jeżeli kran ba zbyt dużą długość albo jest za krótki, to używanie takiej umywalki będzie po prostu bardzo niewygodne. Rozchlapywanie wody wszędzie naokoło w czasie mycia rąk to zdecydowanie minus, więc warto zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię. Dobrze jest również dobrać baterię do stylu umywalki i materiału, z którego jest ona wykonana. Umywalki z wyższej półki, wykonane z kamienie, albo eleganckiego szkła zdecydowanie zasługują na dodatek w postaci wysokiej jakości, dekoracyjnej baterii. Z kolei zwykła ceramiczna umywalka najlepiej pasować będzie do baterii bardzo prostych, choć oczywiście i tak zawsze warto postawić na jakość.

Dodatki do baterii umywalkowych

Do baterii można też dokupić pewne przydatne dodatki. Należy do nich na przykład perlator, który napowietrza wodę i znacznie zmniejsza jej zużycie. W handlu dostępne są też filtry do wody, które mocowane mogą być też na bateriach łazienkowych. Dzięki nim woda jest czystsza i z mniejszą zawartością kamienia. Wbrew pozorom ma to spore znaczenie. W miększej wodzie na przykład lepiej rozpuszczają się używane w łazience kosmetyki, dzięki czemu do mycia zużywa się jej nieco mniej.

Nowoczesne baterie umywalkowej

Nowoczesne baterie (zobacz takie: https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe/krany-baterie-umywalkowe.html) czasami wyposażone mogą być w dodatki takie jak automatyczne ograniczniki przepływu wody, czy urządzenia pozwalające na zaprogramowanie konkretnej temperatury. Ciekawym, choć raczej rzadko używanym w domach rozwiązaniem są bezdotykowe baterie z fotokomórką, które uruchamiają się automatyczne po podstawieniu pod nie dłoni. Interesującym pomysłem są baterie wyposażone w sygnał dźwiękowy, który uruchamia się, gdy zużycie wody przekroczy ustalony wcześniej limit.

Comments are closed.